Szanowni Państwo,
z uwagi na panującą sytuację, termin realizacji zamówień może ulec wydłużeniu.
W przypadku złożenia zamówienia, informację o przewidywanym terminie wysyłki otrzymają Państwo drogą e-mailową.
Adam Swodczyk<br>pon.-pt.  godz.  7-17

Adam Swodczyk
pon.-pt. godz. 7-17

34 390 67 38

609 022 808

adam@hfcd.pl
adam.swodczyk@hfcd.pl

Spawalnictwo w Polsce

Na przestrzeni ostatnich lat spawalnictwo znacząco się zmieniło, sprywatyzowanie rodzimych firm przez światowe koncerny, w tym ESAB i Lincoln pozwoliły na realizację inwestycji, a tym samym przyczyniło się do unowocześnienia produkcji w kraju. Początkowo rozwój wyrobów w tych firmach odbywał się głównie przy wykorzystaniu zagranicznego zaplecza badawczego. Obecnie w coraz szerszym zakresie wykorzystywane jest zaplecze badawczo-konstrukcyjne producentów krajowych. Producenci urządzeń i materiałów spawalniczych w kraju to grupa kilkunastu większych firm. Natomiast producenci konstrukcji i wyrobów spawanych to liczna rzesza około 5 do 6 tys. przedsiębiorstw pracujących w ponad stu branżach polskiej gospodarki. Właśnie ta grupa firm ma największy wpływ na innowacyjność wytwarzanych konstrukcji i wyrobów spawanych. Polska może się poszczycić dużymi tradycjami w spawalnictwie. Mamy prężnie działający Instytut Spawalnictwa, dobrą kadrę naukową.

W Polsce mamy dobrych inżynierów spawalników, natomiast ze spawaczami jest coraz większy problem. Nastąpił duży odpływ spawaczy za granicę, między innymi do Skandynawii.

Niektórzy wrócili z powrotem do kraju, ale ci najlepsi pozostali. W związku z zapotrzebowaniem oraz rozwojem spawalnictwa w Polsce nasz sklep internetowy HFCD zadbał o profesjonalne narzędzia spawalnicze, które spełnią oczekiwania najbardziej wymagającego użytkownika.  Spawalnictwo najbardziej rozwinięte jest w miastach, takich jak: Warszawa, Gdańsk, Kraków, Wrocław, Opole, Poznań, Szczecin, Olsztyn, Katowice, Bytom, Gliwice, Rzeszów, Mielec, Bydgoszcz, Wałbrzych, Gdynia, Zielona Góra. W związku z tym oferujemy najlepsze narzędzia spawalnicze, tj. spawarki MMA MAGNUM,  zapewniają wysoki komfort użytkowania oraz gwarantują poprawne wykonywanie powierzanych zadań, spawarki TIG DC MAGNUM, bardzo wygodne w użytkowaniu, wykonane z najlepszego materiału, gwarantują długotrwałość użytkowania, spawarki TIG AC/DC MAGNUM, bardzo pomocne oraz przydatne w codziennej pracy, spawarki MAG/MAG MAGNUM, urządzenie stworzone do prac blacharskich oraz prac warsztatowych, ich struktura zapewnia maksymalny poziom zadowolenia i gwarantuje znakomite rezultaty. Stworzone z myślą o wszystkich użytkownikach, którzy pracują jako spawacze oraz wszystkich, którzy lubują się w spawaniu. Oprócz spawarek oferujemy również urządzenia do cięcia plazmowego, tj. przecinarki plazmowe MAGNUM, doskonale sprawdzają się podczas prac tam, gdzie potrzebna jest duża szybkość, dokładność oraz jakość cięcia. Wyposażone są tak, aby zapewnić komfort pracy oraz poprawić ich efektywność. Dodatkowo polecamy Państwu różnego rozmiaru druty spawalnicze.